KEMERBURGAZ ORTAOKULU

KEMERBURGAZ ORTAOKULU

Meliz Katlav

Meliz Katlav
Kemerburgaz Ortaokulu Müdürü

1970 yılında geleceğin nesillerini; çağdaş, laik, Cumhuriyet ilkelerine sahip çıkan, Atatürk’ün yolunda ilerleyen Türkiye Cumhuriyeti bekçileri ve aynı zamanda dünya insanı olarak yetiştirmek üzere eğitim dünyasına adım atan kurumumuzun Avrupa yakasındaki ortaokulu Kemerburgaz Kampüsü içinde yer almaktadır.

Tüm öğrencilerimizi akademik ve sosyal yönden ulusal ve uluslararası toplumların en önde gelen bireyleri olarak yetiştirmek ve tüm dünyada örnek alınacak bir eğitim kurumu olmak vizyonu ile hareket eden kurumumuz, ortaokul birinci sınıftan itibaren öğrencilerimizi akademik, duygusal ve sosyal gelişimlerine uygun şekilde hazırlanmış eğitim programı ile ulusal ve uluslararası platformlarda karşılaşacakları her tür sistemin gerekliliklerine donanımlı bireyler olarak hazırlamaktadır. Matematik ve fen derslerinin İngilizce olarak gerçekleştiği ortaokulumuzda, ulusal ve uluslararası programlar konusunda deneyimli öğretmen kadrosu ortaokul eğitimleri boyunca öğrencilerimizi istisnasız her alanda mutlu, başarılı, liderlik ve sorun çözme becerileri gelişmiş, yaratıcı, sosyal becerileri gelişmiş ve kendine güvenen bireyler olarak yetiştirirler.

Güvenliği iç-dış kameralar ve eğitimli güvenlik elemanları ile sağlanan kampüsümüz; teknolojiyi sınıflara taşıyan ‘Akıllı Tahta’lı, ses yalıtımlı, ergonomik sıraları ile konforlu sınıfları, tam donanımlı bilgisayar ve fen laboratuarları, resim-müzik atölyeleri, bale ve dans salonu, çok amaçlı salonları, 2 yemekhanesi, 10 bin kaynaklı kütüphanesi, konferans salonu, ozon dezenfeksiyon sistemli kapalı yüzme havuzu, açık tenis, basketbol, voleybol sahaları, oyun alanları ve kapalı spor salonu ile uluslararası standartlarda eğitim vermektedir.

Öğrencilerimiz kendi sağlığına önem veren, kendine ve diğer insanlara saygı duyan, geçmişini bilen, toplumsal değerlerine ve kültürüne sahip çıkarken uluslararası toplum ve kültürleri tanıyan, ülkesinin geleceğine yön verebilecek bilgi birikimine ve becerilere sahip, olaylara farklı açılardan bakabilme becerisi gelişmiş bireyler olarak yetiştirilirler. Geleceğin büyükleri ana dilini entelektüel seviyede kullanabilen, İngilizceyi anadili düzeyinde konuşabilen, ortaokul birinci sınıftan itibaren ikinci yabancı dil öğrenmeye başlayan bir dünya insanı olmak üzere hayata hazırlanırlar.

Eyüboğlu Eğitim Kurumları Uluslararası Bakalorya Organizasyonu tarafından oluşturulan PYP (İlk Yıllar Programı), MYP (Orta Yıllar Programı) ve DP (Lise Programı) olarak adlandırılan ve kendi içinde bütünlük taşıyan uluslararası eğitim programlarının ve eğitim-öğretim yönteminin Türk Milli Eğitim müfredatı içine entegre edilmesi ile öğrencilerimize hem ulusal hem de uluslararası nitelikli eğitim vermektedir.

Eyüboğlu Kemerburgaz Ortaokulu, 14 Mayıs 2010 tarihinde dünyanın farklı yerlerinde bulunan okulların en üst kalitede eğitim verdiğini onaylayan saygın bir kuruluş olan CIS -Uluslararası Okullar Birliği- tarafından akredite edilmiştir.

Eğitim programımız, ileriye yönelik destek uygulamalarımız bireysel eğitim modelimiz, sosyal etkinliklerimiz hakkında detaylı bilgi almak, okul idarecileri ile karşılıklı görüşmek, kısacası Eyüboğlu Eğitim Kurumları ile tanışmak üzere okulumuzu ziyaret edebilirsiniz.


Müdür Yardımcılarımız

Arzu Onat Konuşmaz

Kemerburgaz Ortaokulu Müdür Yardımcısı