DÜZEY BELİRLEME SINAVI (DBS)

DÜZEY BELİRLEME SINAVI (DBS)

Okul Tanıtımına ve Düzey Belirleme Sınavına katılmak için "Ön Kayıt Başvuru Formu" nu doldurunuz.

Detaylı bilgilerin yer aldığı Düzey Belirleme Sınavı (DBS) kitapçığı ön kayıt formu doldurulduktan sonra mail adresinize gönderilecektir.

  • Anaokulu, İlkokul hazırlık, 1,2,3, 4 ve 5.sınıflara başlayacak öğrenciler için “Öğrenci Tanıma Görüşmeleri ve Değerlendirmeleri” gerçekleştirilir.
  • Ortaokul 6 ve 7. sınıflara “Düzey Belirleme Sınavı” (DBS) ve öğrenci tanıma görüşmeleri ile öğrenci alınır. Sadece il dışı veya yurt dışından başvuran aday öğrenciler sınava online olarak katılabilirler.
  • Eyüboğlu Koleji ve Burçak Eyüboğlu Fen ve Teknoloji Lisesi Hazırlık sınıfına, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanan “Liselere Geçiş Sınavı” (LGS) veya “Eyüboğlu Eğitim Kurumları Lise Kabul Sınavı” sonucuna göre öğrenci alınır.
  • Eyüboğlu Koleji, Burçak Eyüboğlu Fen ve Teknoloji Lisesi ara sınıflarına başlayacak öğrenciler kontenjan olması halinde Düzey Belirleme Sınavı (DBS) ile alınır. Ön kayıt formu doldurulduktan sonra okul idarecilerimiz sizlerle iletişime geçecektir.

2024-2025 Eğitim Öğretim yılında 4, 5, 6 ve 7. sınıflara başlayacak öğrenciler için Düzey Belirleme Sınavı ve Değerlendirmeleri Takvimi aşağıda belirtilmiştir.

Tarih 17 Şubat 2024
Saat 10.00
Seviye 3. sınıftan 4. sınıfa
4. sınıftan 5. sınıfa
5. sınıftan 6. sınıfa
6. sınıftan 7. sınıfa
Sınav ve
Değerlendirmelerin
Uygulanma Şekli
Yüz yüze
Son Başvuru Tarihi 15 Şubat 2024
Tarih 24-25 Şubat 2024*
Saat 10.00
Seviye 3. sınıftan 4. sınıfa
4. sınıftan 5. sınıfa
5. sınıftan 6. sınıfa
6. sınıftan 7. sınıfa
Sınav ve
Değerlendirmelerin
Uygulanma Şekli
Online
Son Başvuru Tarihi 22 Şubat 2024
Tarih Seviye Sınav ve
Değerlendirmelerin
Uygulanma Şekli
Son Başvuru Tarihi
17 Şubat 2024
Saat 10.00
3. sınıftan 4. sınıfa
4. sınıftan 5. sınıfa
5. sınıftan 6. sınıfa
6. sınıftan 7. sınıfa
Yüz yüze 15 Şubat 2024
24-25 Şubat 2024*
Saat 10.00
3. sınıftan 4. sınıfa
4. sınıftan 5. sınıfa
5. sınıftan 6. sınıfa
6. sınıftan 7. sınıfa
Online 22 Şubat 2024

*Sadece il dışı veya yurt dışından başvuran aday öğrenciler Düzey Belirleme Sınavına/Değerlendirmelerine online olarak katılabilirler. Online Sınavlar:

  • Öğrencinin ekran karşısında bulunacağı süre göz önünde bulundurularak iki güne tanımlanmıştır.
  • Her aday öğrenci ile bireysel olarak yapılacaktır.

Online sınav yönergesi ve sınava yönelik bilgiler sınavdan önce veli ve aday öğrenci ile detaylı olarak paylaşılacaktır.

İngilizce sözlü sınavlar online ya da yüz yüze olarak gerçekleştirilecektir. Bireysel randevular için okul idaresi sizlerle iletişime geçecektir.

DÜZEY BELİRLEME SINAVI VE DEĞERLENDİRMELERİ BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BİLGİLER:

  • Düzey Belirleme Sınavı/Değerlendirmesine (DBS) başvurmak için "Ön Kayıt Formu"nu doldurunuz.
  • 4 ve üzeri sınıflar için Düzey Belirleme Sınavı/Değerlendirme (DBS) ücreti olan 1.000 TL, TÜRKİYE İŞ BANKASI IBAN: TR69 0006 4000 0011 3940 0319 70 numaralı RÜSTEM EYÜBOĞLU EĞİTİM KURUMLARI A.Ş hesabına Öğrencinin adı, soyadı, TC kimlik numarası ve açıklama kısmına “DBS Kayıt Ücreti” yazılarak yatırılır. Öğrencinin kayıt olması durumunda DBS kayıt ücreti eğitim ücretinden düşülür.
  • Sınava girecek olan öğrencilere ait banka dekontunun, vesikalık fotoğrafın https://www.eyuboglu.com/dbs-kayit linkinde yer alan forma yüklenmesi gerekmektedir.

Aday öğrencilerin sınava gelirken fotoğraflı kimlik belgesi veya pasaportlarını yanlarında bulundurmaları; kimlik belgesinde fotoğrafı bulunmayan ya da pasaportu olmayan aday öğrencilerin sınava gelirken okullarından alacakları fotoğraflı öğrenci belgesini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Ayrıntılı bilgiler Düzey Belirleme Sınavı (DBS) kitapçığında yer almaktadır. Kitapçığa, "Ön Kayıt Başvuru Formu" nu doldurduktan sonra ulaşabilirsiniz.

SINAV SONUÇ DUYURUSU:

Sınav tarihinden beş gün sonra https://www.eyuboglu.com/dbs-sonuc adresinde öğrencinin kesin kayıt için hak kazanıp kazanmadığı duyurulur öğrencinin sınav puanı açıklanmaz.