BURÇAK EYÜBOĞLU

BURÇAK EYÜBOĞLU

Burçak Eyüboğlu
Burçak Eyüboğlu

Eyüboğlu Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Müdürlüğü görevlerinde bulunmuş olan Burçak Eyüboğlu, 1953 yılında İstanbul’da doğmuştur. Annesi öğretmen, babası doktor olan Burçak Eyüboğlu, babasının görevi nedeniyle ilkokul ve ortaokulu Kırklareli’nin Pınarhisar ilçesinde okumuştur. Devlet parasız-yatılı sınavını kazanarak Üsküdar Kız Lisesinin Fen Bölümünden 1970 yılında mezun olmuştur.

1975 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümünden mezun olduktan sonra aynı üniversitede Yüksek Lisans yapmıştır. 1988 yılına kadar Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışan Burçak Eyüboğlu, 1989 yılında Eyüboğlu Eğitim Kurumlarında Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlamıştır. 1999 yılında Eyüboğlu Eğitim Kurumları Genel Müdürü olan Burçak Eyüboğlu, bu görevini 14 Ocak 2010 yılına kadar sürdürmüştür.

Kalite hiçbir zaman tesadüfen olmaz. O her zaman yüksek niyetin, içten çabanın, akıllıca yönlenmenin, hünerli yönetmenin bir ürünüdür.

Burçak Eyüboğlu

Burçak Eyüboğlu, Genel Müdürlük görevi süresince, kurumu vizyonu ve misyonu doğrultusunda dünya standartlarına taşımak ve Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumu haline getirmek için pek çok çalışmaya öncülük etmiş ve başarıyla sonuçlanmasını sağlamıştır. Burçak Eyüboğlu, Eyüboğlu Eğitim Kurumlarının Uluslararası Okullar Birliği (CIS) akreditasyonu ile Uluslararası Bakalorya (IB) Programları otorizasyonu için liderlik etmiş ve Eyüboğlu Eğitim Kurumlarına ulusal ve uluslararası arenada en prestijli okullardan biri olmanın haklı gururunu yaşatmıştır.