BATI ATAŞEHİR ANAOKULU

BATI ATAŞEHİR ANAOKULU

Banu Gümüş

Banu Gümüş
Batı Ataşehir Anaokulu Müdürü

Anaokulu, hayatımıza dahil oldukları andan itibaren en iyi şekilde gelişmeleri ve yetişmeleri için özenle, özveriyle planlar yaptığımız ve fırsatlar yarattığımız çocuklarımız için eğitimin ilk adımıdır. Yapılan tüm araştırmalar göstermektedir ki, 0-6 yaş arasını kapsayan erken çocukluk dönemi çocuğun en hızlı geliştiği dönemdir. Çocukların, bilişsel, duygusal, sosyal, bedensel ve kişilik gelişiminin çoğunlukla %70’i bu yaş döneminde tamamlanmaktadır. Öğrenme hızının çok yüksek olduğu ve kişilik gelişiminin oluştuğu bu dönemde çocuklarımızın kazandığı davranış kalıpları, beceriler hayat başarısının temellerini oluşturmaktadır.

54 yıllık köklü eğitim sistemine sahip olan Eyüboğlu Eğitim Kurumları olarak, Atatürk ilke ve inkılapları ışığında, çift dilli, çağdaş, yenilikçi, akademik ve sosyal hayatlarında başarılı gençler yetiştirmek temel hedefimizdir. Hedeflerimiz doğrultusunda, öğrencilerimizin gelişim özelliklerini, bireysel farklılıklarını ve yeteneklerini göz önüne alırız.

Fiziksel, duygusal, sosyal, bilişsel ve dil gelişimlerini destekleyen, olumlu kişilik temellerinin atıldığı, yaratıcı yönlerinin ortaya çıkarıldığı, çocukların kendilerine güven duymalarının sağlandığı, sorumluluklarının bilincinde, problem çözebilen, karar alabilen ve kendini ifade etme becerisi gelişmiş, mutlu bireyler olarak yetişmelerine imkan sağlayacak zengin ortamlar sağlamaktayız.

Eyüboğlu Eğitim Kurumları, uyguladığı eğitim programlarının dünya standartlarındaki kalitesi, Uluslararası Okullar Birliği (CIS) tarafından onaylanan ve dünyada en çok okulla akredite edilen ilk Türk eğitimi kurumudur. Uluslararası Okullar Birliği (CIS) tarafından Eyüboğlu’nun tüm okullarının akredite edilmiş olması; okullarımızda uygulanan akademik programın, fiziki koşulların ve tüm hizmetlerin uluslararası standartlara sahip olduğu anlamını taşımaktadır.

Anaokullarımızda Eyüboğlu Eğitim Kurumlarına ait olan ve ünitelerden oluşan sorgulama programı, Türk Milli Eğitim müfredatı içine entegre edilerek uygulanmaktadır. Uygulanan programda öğrencilerimize, öğrenmenin merkezinde oldukları, öğretmenleri ile birlikte etkin sorgulama yaptıkları, teknolojiyi eğitime entegre eden zengin bir program ve sınıf atmosferi sunulmakta, öğrencilerimizin oyunla, araştırarak, yaparak-yaşayarak, deneyimleyerek eğlenerek öğrenmeleri sağlanmaktadır.

Anaokullarımızda, İngilizce dil eğitimi, yoğun bir programla uyguladığımız, güçlü yanlarımızdan bir tanesidir. Öğrencilerimize, anadili İngilizce olan öğretmenler eşliğinde her gün yarım günlük İngilizce dil programı sunulmaktadır. Hazırlık sınıflarında ise yoğunlaştırılmış İngilizce programıyla öğrencilerin ana diline paralel, İngilizce dil gelişimleri desteklenmektedir. Öğrencilerimizin sosyal becerilerini geliştirmeye yönelik, Görsel Sanatlar, Halk Oyunları, Yoga, Yüzme, Satranç, Cimnastik, Drama, Beden Eğitimi ve Bilgisayar gibi branş dersleri eğitim programımızın önemli bir bölümünü oluşturmaktadır.

Öğrencilerimizin duygusal, bilişsel, sosyal ve davranış alanlarında sağlıklı bir birey olma yolunda, gelişimlerini takip etmek ve mutlu bireyler olarak yetişmelerini sağlamak için Rehberlik birimimiz öğretmenlerimizle koordineli bir şekilde çalışmakta ve siz değerli velilerimizle paylaşımda bulunmaktadır. Eğitimin sadece okulla sınırlı kalmadığına olan inancımızdan dolayı okul ile aile arasındaki iletişimin çok önemli ve değerli olduğuna inanmaktayız.

Çocuklarımızın minik yürekleri ve elleri bizim geleceğimizdir. Geleceğimize bizlerin yön verdiğini bilmenin sorumluluğunu taşıdığımıza inanmaktayız. Bu sorumluluğu en iyi şekilde sizlerle birlikte el ele vererek gerçekleştireceğimizin bilinciyle siz değerli velilerimizi Eyüboğlu Batı Ataşehir Anaokulumuza davet ediyoruz.