BURÇAK EYÜBOĞLU
BATI ATAŞEHİR ANAOKULU

BURÇAK EYÜBOĞLU BATI ATAŞEHİR ANAOKULU

Ayça Cenk

Ayça Cenk
Burçak Eyüboğlu Batı Ataşehir Anaokulu Müdürü

54 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Eyüboğlu Eğitim Kurumlarının 14 okuluyla öncü ve örnek bir kurum olarak sürdürdüğü güçlü yapısına, 2015-2016 eğitim-öğretim yılında Batı Ataşehir’de açılan Burçak Eyüboğlu Batı Ataşehir Anaokulu da eklendi. Sıra dışı mimariye, modern ve farklı bir eğitim ortamına sahip olan anaokulumuz, sevgi ve güvene dayalı eğitim anlayışıyla, güçlü öğretmen kadrosuyla öğrencileriyle buluştu.

Eyüboğlu Eğitim Kurumları, uyguladığı eğitim programlarının dünya standartlarındaki kalitesi, Uluslararası Okullar Birliği (CIS) tarafından onaylanan ve dünyada en çok okulla akredite edilen ilk Türk eğitimi kurumudur. Uluslararası Okullar Birliği (CIS) tarafından Eyüboğlu’nun tüm okullarının akredite edilmiş olması; okullarımızda uygulanan akademik programın, fiziki koşulların ve tüm hizmetlerin uluslararası standartlara sahip olduğu anlamını taşımaktadır.

Anaokullarımızda Eyüboğlu Eğitim Kurumlarına ait olan ve ünitelerden oluşan sorgulama programı, Türk Milli Eğitim müfredatı içine entegre edilerek uygulanmaktadır. Uygulanan programda öğrencilerimize, öğrenmenin merkezinde oldukları, öğretmenleri ile birlikte etkin sorgulama yaptıkları, teknolojiyi eğitime entegre eden zengin bir program ve sınıf atmosferi sunulmakta, öğrencilerimizin oyunla, araştırarak, yaparak-yaşayarak, deneyimleyerek eğlenerek öğrenmeleri sağlanmaktadır. Program, bilginin yanı sıra kavramların, becerilerin, profil ve tutumların gelişmesini hedeflemekte ve öğrencilerin kişilik gelişimlerini desteklemektedir.

Eyüboğlu, öğrencilerine bütünsel bir yapı içerisinde, akademik ve sosyal yönden gelişimlerinin desteklendiği, kişiliklerinin ve özgüvenlerinin geliştirildiği, mutlu oldukları ve eğlenerek öğrendikleri bir eğitim sistemi sunar. Eyüboğlundaki tüm öğrenme ortamları ve etkinlikler bu anlayış çerçevesinde yapılandırılmıştır. Öğrencilerin, öğrenme sürecinin merkezinde olduğu, bilginin yaşamla ilişkilendirilebildiği ve uygulamalarla içselleştirildiği etkinlikler gerçekleştirilir. Bu noktada ünitelerimizi desteklediğimiz gezilerimiz ve öğrencilerimizin ilgilerini/yeteneklerini geliştirmesine olanak yaratan branş derslerimiz, sosyal öğrenme ortamları olarak büyük önem taşır.

Akademik ve sosyal yapımız; kültür-sanat etkinliklerimiz, özel gün kutlamalarımız ve sosyal sorumluluk projelerimizle zenginleştirilirmiştir.

Anaokullarımızda İngilizce dil eğitimi, misyonumuzda da yer aldığı üzere oldukça güçlü bir programla yürütülür. Bu doğrultuda anaokulu öğrencilerimize, anadili İngilizce olan öğretmenler eşliğinde her gün yarım günlük İngilizce dil programı sunulur. Hazırlık sınıflarında ise yoğunlaştırılmış İngilizce programla öğrencilerin ana diline paralel, İngilizce dil gelişimleri desteklenir.

Burçak Eyüboğlu Anaokulunda; öğrencilerin ana dilde ve İngilizcede yetkin, akademik performansı yüksek, bilgili, araştıran, sorgulayan, sosyal, iletişim becerileri güçlü ve ilkokula hazır bulunuşluk seviyeleri yüksek bireyler olarak yetiştirilmesi hedeflenir. Anaokulumuzda elde edilen tüm temel kazanımlar, 3 yaştan lise sona kadar bütünsel ve sarmal bir yapı içerisinde aynı anlayışla desteklenir. Eyüboğlu Eğitim Kurumlarında kazandıkları ulusal ve uluslararası bakış açısı, yüksek akademik performans ve sosyal beceriler çerçevesinde öğrencilerimiz, hedefleri doğrultusunda yurt dışındaki ve ülkemizdeki seçkin üniversitelerde eğitim görerek öncü bireyler olarak toplumdaki yerlerini alırlar.

Eğitim, doğumla birlikte ailede başlar. Aileden sonra okul öncesi eğitim kurumları çocuğu toplumsal yaşama hazırlamada birincil önceliğe sahiptir. Erken çocukluk döneminde çocuklarımıza sunulan zengin öğrenme ortamları ve olumlu çevre şartları; onların zihinsel, fiziksel, duygusal, sosyal ve dil gelişimini desteklemede, gelişimsel değişim yaratmada oldukça önemli rol oynar. Tüm eğitim-öğretim çalışmalarını bu ilke ve anlayışla, özenle yürüten Eyüboğlu Eğitim Kurumları ile tanışmak, çocuklarınızı geleceğe birlikte hazırlamak üzere sizleri ve çocuklarınızı Eyüboğlu Eğitim Kurumları çatısı altında buluşmaya davet ediyoruz.

Eyüboğlu Eğitim Kurumları Harita

Burçak Eyüboğlu Batı Ataşehir Anaokulu

Barbaros Mahallesi Mor Menekşe Sokak No:5/1 Ataşehir / İstanbul
0216 522 12 52
eyuboglu@eyuboglu.k12.tr