GENEL MÜDÜRÜMÜZDEN

GENEL MÜDÜRÜMÜZDEN

Cenk Eyüboğlu

Cenk Eyüboğlu
Yönetim Kurulu Başkanı, Genel Müdür

Kendisi de bir eğitimci olan kurucumuz Dr. Rüstem Eyüboğlu’nun "Eğitim benim sevdam…" diyerek 1970 yılında kurduğu Eyüboğlu Eğitim Kurumları, Türkiye ve dünyada eğitim alanında birçok ilki gerçekleştirmiş bir eğitim kurumudur.

Anadilini çok iyi kullanan, birden fazla yabancı dilde iletişim kuran, uluslararası diploma da alarak çift diploma ile liseden mezun olan, akademik olduğu kadar sosyal yönü de güçlü, dünya sorunlarına duyarlı, Atatürkçü, yenilikçi, çağdaş ve başarılı gençler yetiştirmeyi hedefleyen kurumumuz; dünyada Uluslararası Bakalorya Programlarıyla eğitim veren binlerce okul içinde her üç programı da uygulama yetkisine sahip az sayıdaki okul arasında yer almaktadır. Türkiye’de bu yetkiyi alan ilk ve tek eğitim kurumu olan Eyüboğlunda öğrencilerimiz, Uluslararası Bakalorya Programı ve Türk Milli Eğitim Programı’nın hedefleri doğrultusunda aldıkları güçlü eğitimin sonucu olarak, her yıl akademik ve sosyal alanda önemli başarılara imza atarlar.

Yüksek eğitim kalitemizin yanı sıra sağlık, güvenlik ve fiziksel olanaklarımızın da, uluslararası standartların üzerinde olduğunu ispat ederek en büyük, en saygın eğitim organizasyonu olan Uluslararası Okullar Konseyi (Council of International Schools – CIS) tarafından tüm okulları ile akredite edilen kurumumuz, bu başarısıyla da dünyada en çok okulla akredite edilen ilk ve tek eğitim kurumu olmuştur.

Kurulduğumuz günden bu yana değişim ve yeniliği ana ilkemiz olarak kabul ederek, prensiplerimizden ve etik değerlerimizden ödün vermeden, her yıl bir önceki yıldan daha ileri gitmeyi hedefliyoruz. Gençlerimizin mutluluğu ve başarısına odaklanmış, Atatürkçü, aydın fikirli, özverili, öğrenmeye açık yönetim ve eğitim kadromuzla; uyguladığımız programlarla, sahip olduğumuz teknolojik ve fiziksel olanaklarımızla, öğrencilerimizi akademik ve sosyal yönden ulusal ve uluslararası toplumların en önde gelen bireyleri olarak yetiştirmek için çok çalışıyoruz. Tüm bunların doğal bir sonucu olarak öğrencilerimizin ve mezunlarımızın aldıkları başarılar ve toplum içindeki yerleri bizleri gururlandırıyor.