ÇAMLICA İLKOKULU

ÇAMLICA İLKOKULU

Gürkan Deniz

Gürkan Deniz
Çamlıca İlkokulu Müdürü

1970 yılından bu yana eğitim alanında ulusal ve uluslararası pek çok başarılara imza atan Eyüboğlu Eğitim Kurumları, çağdaş ve Atatürkçü çizgisiyle bu güne kadar binlerce öğrenci yetiştirmiştir.

Eyüboğlu Çamlıca İlkokulumuzda öğrencilerimiz, bütünlük taşıyan bir eğitimin yanında bireysel farklılıklara önem veren, yüksek etik ve akademik standartlara sahip, sürekli etkin öğrenmeyi eğitim süreçlerinin merkezine yerleştirmiş, toplumsal, kültürel ve uluslararası bilince sahip programlarla çalışmalarını sürdürürler. Okulumuzun eğitim felsefesi öğrencilerimizin akademik, sosyal ve duygusal gelişmelerinin tüm yönlerini kapsar.

Hazırlık sınıflarımızda başladığımız İngilizce tam gün eğitim programımızla, öğrencilerimiz ilkokula başlamadan İngilizce alt yapılarını güçlendirir, yaptığımız çalışmalarla İngilizce günlük konuşmaları anlamaya başlar ve sözcük dağarcıklarını geliştirirken İngilizceyi kullanarak iletişim kurabildiğinin farkına varırlar.

Güçlü bir İngilizce hazırlıkla başlayacakları ilkokul sınıflarımızda da yaş ve dönem özelliklerine göre gelişimlerini devam ettirirler. Sizler de; her öğretim yılında, öğrencilerimizde fark yaratan bir yapıda, araştıran, sorgulayan, risk alabilen, başkalarının görüşlerine saygı gösteren, kendi kültürünü tanıyan, farklı kültürleri de fark edebilen, açık fikirli, uluslararası insan profiline uygun, tutum ve becerilerdeki gelişmeleri fark edeceksiniz.

Bu amaçla Türk Milli Eğitim Müfredatıyla birlikte sürdürülen uluslararası IB PYP çalışmaları her biri kendi alanında deneyimli uzman öğretmenlerimiz ve yöneticilerimizle birlikte yürütülür. Sürekli ve etkin öğrenmeye uygun düzenlenen eğitim ortamlarında farklılaştırılmış öğrenme yöntemlerine yer verilerek öğrencilerimizin akranlarından farklı gelişmiş ya da gelişebilecek yanları da desteklenir. Öğrencilerimiz İngilizce ve seçecekleri ikinci bir dili akademik düzeyde çok iyi bir şekilde öğrenerek okullarımızdan mezun olurlar.

Bu programları sürdürürken öğrencilerimizin yanında olan ve her zaman onlara destek veren uzman psikolojik danışmanlarımız ve rehber öğretmenlerimiz eğitim süreçlerinde bire bir gözlem ve değerlendirme yaparak öğretmen ve velilerimiz ile sonuçları paylaşıp öğrenme deneyimlerinin daha kaliteli olmasını sağlamaktadırlar.

Eyüboğlu Eğitim Kurumlarının Türk ve ana dili İngilizce olan güçlü öğretmen kadrosu, eğitim bilimindeki gelişmeleri yakından takip ederek, öğrencilerimizle birlikte her yıl hem ulusal hem de uluslararası yüzlerce başarıya imza atarlar. Bu başarılarda önümüzdeki yıllarda sizin çocuklarınız da olacaktır.

Modern donanımlarıyla dikkat çeken sınıflarımızda akıllı tahta, bilgisayar, internet bağlantısı büyük bir kaynak olarak çağdaş eğitime destek vermektedir. Tam donanımlı fen ve bilgisayar laboratuvarlarımız, öğrenci çalışma merkezlerimiz, gözlemevlerimiz, spor ve sanat kompleksimiz, olimpik yüzme havuzumuz, açık hava spor alanlarımız öğrencilerimizin gelişimine katkı sağlamak amacıyla her zaman kullanıma hazırdır. Şimdilik 85 bin kitaptan oluşan Merkez Kütüphanemiz öğrencilerimizin olduğu kadar velilerimizin de ilgisini çekmektedir.

Öğrencilerimizin sosyal ve sportif yönlerinin gelişimini sağlamak amacıyla, yine öğrencilerimizin ilgi ve istekleri doğrultusunda, gökyüzü fotoğrafçılığı kulübünden binicilik kulübüne, tenis kulübünden yurt dışı üniversitelere hazırlık kulübüne kadar seviyelerine göre hazırlanan yüzlerce öğrenci kulübünden birini seçmeleri, yıl boyunca çalışmalarını sürdürüp gelişmeleri sağlanır.

Okul ve öğrenci sağlığı konusunda deneyimli doktor ve hemşirelerimizle, öğrencilerimiz sağlık konularında yakından takip edilir. 33 bin metrekarelik kampus alanımızda bulunan tüm binalarımız, açık alanlarımız ve okul dışı, kameralarla kayıt altına alınır, güvenlik görevlilerimiz tarafından titizlikle izlenerek okul güvenliği sağlanır.

Bizleri daha iyi tanıyabilmeniz, öğrenci, öğretmen ve velilerimizle oluşturduğumuz bu sevgi ve çağdaş eğitim ortamını daha yakından tanıyabilmeniz için sizleri de okulumuza bekleriz.


Müdür Yardımcılarımız

Tansel Şengül

Çamlıca İlkokulu 4. Sınıflar Müdür Yardımcısı

Mehtap Arslanbuğa

Çamlıca İlkokulu 3. Sınıflar Müdür Yardımcısı

Özlem Özyavuz

Çamlıca İlkokulu 2. Sınıflar Müdür Yardımcısı

Meltem Güre

Çamlıca İlkokulu 1. Sınıflar Müdür Yardımcısı

Figen Biltekin

Çamlıca İlkokulu Hazırlık Sınıfları Müdür Yardımcısı